# Tags
#Polityka i społeczeństwo

Rozpoczynając Nową Kadencję Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów: Porozumienia dla Przyszłości

1. Ministerstwo Sprawiedliwości z dumą informuje, że 21 listopada br. odbyło się pierwsze posiedzenie nowego składu Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów.

2. Jest to 5. kadencja Rady, w której uczestniczą przedstawiciele mediatorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, doradców podatkowych, uczelni wyższych, Prokuratorii Generalnej, Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sprawiedliwości.

3. Inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości ma na celu wzmocnienie sprawiedliwości społecznej i wsparcie dla alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

4. Społeczna Rada ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów jest zaangażowana w przyjmowanie i wdrażanie rozwiązań, które przyczynią się do lepszego funkcjonowania polskiego systemu sprawiedliwości.

5. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych stron, Rada może stać się jednym z najważniejszych narzędzi wspierających i promujących polską sprawiedliwość.

Rada Ministra Sprawiedliwości służy jako platforma do wspierania alternatywnych metod rozwiązywania sporów oraz oceny projektów aktów prawnych. Celem rady jest również promowanie postępowań mediacyjnych i zasad pracy mediatora, co przyczyni się do lepszego zarządzania konfliktami.

Rada obecnej kadencji poświęca wiele uwagi aktualnym tematom dotyczącym mediacji, takim jak uregulowanie statusu prawnego mediatorów, wynagrodzenia mediatorów, ochrona praw klientów mediacji czy wytyczne dotyczące wykonywania zawodu mediatora. Rada również aktywnie reaguje na bieżące problemy, które zgłaszają profesjonalni mediatorzy oraz użytkownicy mediacji.

Rada obecnej kadencji skupia się m.in. na udoskonaleniu Krajowego Rejestru Mediatorów, opracowaniu standardów szkoleń oraz wynagrodzenia mediatorów w mediacjach powoływanych przez sąd. Przeprowadzone przez Radę badania zostały wykorzystane do opracowania nowych standardów szkoleń dla mediatorów oraz w projekcie zmieniającym rozporządzenie w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach karnych.

Serwis PAP SA świadczy usługę publikacji komunikatów bez wprowadzania zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego zgodność z prawem. Osoby, które zamieszczają komunikaty, muszą przestrzegać postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Rozpoczynając Nową Kadencję Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów: Porozumienia dla Przyszłości

Praca w Lublin na stanowisku – Kierownik

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ