# Tags
#Nauka i technologie

Inauguracja współpracy PLL LOT z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie. Program stypendialny dla najlepszych studentów specjalizacji `Pilotaż`

Na uroczystej gali finałowej czwartej edycji Huawei Startup Challenge ogłoszono laureatów konkursu, który wspiera polskie startupy pozytywnego wpływu. Instytut Optymalizacji Technologii został zwycięzcą, wyróżniając się na tle konkurencji. Drugie miejsce przypadło WindTak, który otrzymał także specjalną nagrodę od firmy Nomad Electric, a trzecie miejsce zajęło startup Kuuler. Nagrodę publiczności przyznano W2H2.

Polskie Linie Lotnicze LOT nawiązały współpracę z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie poprzez podpisanie umowy partnerskiej.

Program stypendialny ma na celu wyłonienie najzdolniejszych studentów, którzy aspirują do dalszego rozwoju i posiadają predyspozycje, by w przyszłości dołączyć do załogi PLL LOT.

Zakwalifikowani stypendyści będą mieli możliwość uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach prowadzonych przez ekspertów z Państwowej Akademii Lotniczej.

Bliska współpraca ze środowiskiem akademickim jest kluczowym elementem strategii PLL LOT na lata 2024-2028.

W dniu 11 kwietnia br. spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Lotniczej – Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Crew i Polska Akademia Lotnicza – podpisały umowę o partnerstwie z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie. Celem tego partnerstwa jest nawiązanie ścisłej i zintegrowanej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-szkoleniowym. Jest to historyczne wydarzenie dla PLL LOT, które znacząco wpłynie na rozwój branży lotniczej w przyszłości.

PLL LOT patrzy w przyszłość z programem stypendialnym dla studentów specjalizujących się w pilotażu. Ich celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji przyszłych pilotów poprzez wymianę wiedzy i szkolenia.

Współpraca będzie oparta na realizacji programu stypendialnego dla najlepszych studentów specjalizacji „Pilotaż”, dążącego do podnoszenia kompetencji i kwalifikacji aspirujących pilotów. Dodatkowe aktywności oparte będą na wymianie wiedzy i zasobów pomiędzy podmiotami, a także na dodatkowych szkoleniach i warsztatach.

„Udział w programie stypendialnym najzdolniejszych adeptów lotnictwa, którym udostępnimy infrastrukturę, narzędzia i wiedzę ekspercką, pozwoli im uzyskać kompetencje niezbędne do rozpoczęcia pracy w lotnictwie cywilnym. Wpłynie to nie tylko na jakość ich wyszkolenia, ale pozwoli mieć pewność, że w kokpicie zasiądą najlepsi z najlepszych. Zapewnienie naszym pasażerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu lotu stanowi fundament naszej działalności – podkreśla Dorota Dmuchowska, wiceprezes ds. operacyjnych PLL LOT. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie jest idealnym partnerem ze względu na swoje doświadczenie, poziom kształcenia i przede wszystkim cenionych ekspertów z branży, którzy tak, jak my, dążą do ciągłego rozwoju i mają realny wpływ na kształtowanie branży lotniczej” – dodaje.

Pilot the future – program stypendialny

Program stypendialny oferuje zaawansowane szkolenia, takie jak MCC, JOC oraz UPRT Advanced, które podniosą kwalifikacje studentów na rynku lotniczym. Instruktorzy PLL LOT zapewnią naukę nowych umiejętności, a także możliwość praktyk zawodowych i lotów na „jumpseat” w samolotach Embraer i Boeingach 737. Stypendyści otrzymają również wsparcie merytoryczne podczas pisania prac dyplomowych.

„Podpisanie umowy o współpracy z naszą narodową linią lotniczą o blisko 100-letniej tradycji to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również dowód na wysoką jakość kształcenia na naszej uczelni. Partnerstwo umożliwi najzdolniejszym studentom akademii zdobyć kompetencje pozwalające im na rozpoczęcie pracy w branży lotniczej. To dla nas wielka duma, że kolejni absolwenci naszej Alma Mater zasiądą za sterami samolotów spod znaku polskiego żurawia” – podkreśla prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Podpisana umowa z LOT Crew obejmuje coroczne organizowanie warsztatów dla zainteresowanych studentów uczelni, które będą skupiać się na procesie rekrutacyjnym oraz radach dotyczących rozpoczęcia kariery w liniach lotniczych. Warsztaty mają na celu poprawę jakości rekrutacji w branży lotniczej i podnoszenie standardów na przyszłość.

PLL LOT podpisze umowę partnerską z PANS, pierwszą z trzech polskich uczelni wyższych. Partnerstwa z pozostałymi dwoma uczelniami zostaną ogłoszone wkrótce.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie oferuje kształcenie i badania naukowe w różnych dziedzinach, w tym w zakresie inżynierii lotniczej. Studenci uczelni realizują praktyczny program szkolenia lotniczego, zdobywając licencje zawodowe pilota samolotowego. Ponadto uczestniczą w programie szkolenia językowego Aviation English, przygotowującym do osiągnięcia znajomości języka angielskiego na poziomie określonym przez standardy ICAO. PANS w Chełmie oferuje także inne ścieżki kształcenia lotniczego, a od 2006 roku wykształciła niemal 500 pilotów samolotowych.

LOT Polish Airlines

LOT Polish Airlines is a modern carrier connecting Central and Eastern Europe with the world. The airline offers direct long-haul flights to destinations in the United States, Canada, China, Japan, and South Korea. The Polish carrier consistently increases the frequency and improves the offer on these routes, thereby strengthening its position in the Central and Eastern European market. Long-haul connections are operated by Boeing 787 Dreamliners, some of the most modern wide-body aircraft in the world. Present in the sky since 1929, the Polish carrier is the 12th oldest airline in the world, and one of the most international and recognizable Polish brands.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Inauguracja współpracy PLL LOT z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie. Program stypendialny dla najlepszych studentów specjalizacji `Pilotaż`

20 lat Polski w Unii Europejskiej –

Inauguracja współpracy PLL LOT z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie. Program stypendialny dla najlepszych studentów specjalizacji `Pilotaż`

MFiPR: Minister K. Pełczyńska-Nałęcz na 9. Forum

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ