# Tags
#Biznes i finanse

cyfrowej „Zrozumienie korzyści i wyzwań transformacji cyfrowej

Organizacja debaty przez redakcję Capital24.tv na temat zarządzania w erze cyfrowej była ważnym wydarzeniem, w którym dyskutowano o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją obecnie organizacje. Uczestnicy wydarzenia wnieśli wiele cennych uwag i komentarzy.

Beata Drzazga, twórczyni BetaMed SA, przypomniała, że cyfryzacja jest niezbędna, a jej wprowadzenie przesądza o sukcesie firmy. Jednakże należy zdać sobie sprawę z tego, że kwestie związane z cyfryzacją, takie jak kultura firmy czy różnice pokoleniowe, wpływają na jej wprowadzenie.

„Żyjemy w erze cyfrowej. Cyfrowa transformacja integruje technologie w tak wielu obszarach, że dokonanie znaczących zmian w sposobie działania organizacji nie jest wyborem, a wymogiem. To inwestycja, która zapewnia naturalną przewagę konkurencyjną nad firmami, dla których sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy (IoT) pozostają terminami futurystycznymi. To zgubne myślenie może wiele kosztować takie firmy. Dlatego warto skupić się na poszukiwaniu przestrzeni, gdzie nowe technologie mogą znaleźć zastosowanie i wpływać na rozwój firmy. Warto też dostrzegać ludzką twarz owej transformacji, której są ludzie. Mamy bowiem do czynienia ze zmianą kulturową i różnicami pokoleniowymi w ramach tej samej organizacji a nawet tych samych zespołów. Wdrażanie nowych technologii wymaga przedefiniowania podejścia do całej kultury organizacyjnej. Firmy powinny być przygotowane na elastyczne dostosowanie swoich struktur i procesów i oczywiście na przeszkolenie załogi w zakresie korzystania z nowych systemów. Rosnąca stale liczba urządzeń mobilnych, chmura obliczeniowa i rozwój IT powodują, że przedsiębiorca musi podejść do kwestii ochrony danych w sposób holistyczny, umiejętnie korzystać, odpowiednio je przetwarzać i wyciągać z nich wnioski. To zwiększa szanse na dynamiczny rozwój biznesu, nakładając jednak szereg wyzwań, przed którymi stają nowoczesne organizacje” – mówiła Beata Drzazga.

„Bieżący rok analitycy McKinsey trafnie określili czasem prób i testów. To stwierdzenie celnie odzwierciedla powolne wychodzenie na prostą po rynkowych zawirowaniach związanych m.in. z postcovidową rzeczywistością, którą zatrząsnęła wojna w Ukrainie, galopująca inflacja, szybujące podwyżki prądu, wreszcie zaburzone łańcuchy dostaw i deficyt komponentów. Stąd w najbliższym czasie typowałbym, że firmy czeka optymalizacja kosztów (kontynuacja lub dopiero jej początek). Optymalizacja, którą w OVHcloud rozumiemy jako inwestycję i w czym świetnie wspierają biznes nowe technologie. Biznes czeka także implementacja dyrektywy związanej z przepisami ESG, a także konsekwentne wdrażanie długofalowej strategii docierania do nowego pokolenia konsumentów – świadomych, krytycznych i wrażliwych na cenę” – podkreślił Robert Paszkiewicz.

Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud, wskazał w najnowszej debacie na wyzwania, które będą stanowić podstawę rozwoju firm w następnych latach. Konieczność skutecznego zarządzania zmianami i inwestowania w nowe technologie, aby zachować konkurencyjność na rynku, zapewni przewagę w konfrontacji z konkurentami. Wywiady z ekspertami i informacje o najnowszych trendach są dostępne na stronach Capital24tv.pl

Wraz z rozwojem technologii i globalizacją, firmy są zmuszone do stalego dostosowywania się do nowych wyzwań. Robert Paszkiewicz wskazał w niedawnej debacie, że przedsiębiorstwa muszą wychodzić naprzeciw zmianom i inwestować w nowe rozwiązania, aby pozostać konkurencyjnymi. Więcej informacji o debatach i trendach na rynku można znaleźć na stronach Capital24tv.pl

Współczesne rynki są coraz bardziej konkurencyjne i wymagają od przedsiębiorstw ciągłego dostosowywania się do nowych wyzwań. Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud, wskazywał w swojej debacie, że organizacje muszą inwestować w nowe technologie i umiejętnie zarządzać zmianami, aby konkurować z innymi na rynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się na rynku, odwiedź stronę Capital24tv.pl i przeczytaj artykuły ekspertów.

Beata Drzazga, założycielka BetaMed SA oraz Alex Kazimierski, Executive Director Morgan Philips Group, rozmawiali o trendach w zarządzaniu z Ritą Schultz. Można zobaczyć ich rozmowę na YouTube na adresie O trendach w zarządzaniu – YouTube.

Jak generować oszczędności w firmach? To pytanie stało się przedmiotem dyskusji, w której udział wzięli Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud, Łukasz Rumowski, dyrektor Działu Inwestycji i Marketingu Arcus SA oraz Paweł Chmielewski, dyrektor Działu Ubezpieczeń Majątkowych Willis Towers Watson Polska sp. z o.o., którzy to spotkali się z Tomaszem Sańpruchem. Więcej informacji na temat możliwości generowania oszczędności znajduje się w filmie Generowanie oszczędności dla firm, czyli usługi wspierające funkcjonowanie biznesu – YouTube.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ