# Tags
#Artykuły Partnera #Praca Lublin i okolice

Średnie wynagrodzenie za pracę w Lublinie. Sprawdź ile wynosi

Praca w Lublinie to coś, na co z całą pewnością nie można narzekać. Stale spadająca stopa bezrobocia, w roku 2022 wynosząca już zaledwie 5,2%, to tylko wierzchołek góry lodowej. Optymizmem mogą napawać stale wzrastające pensje, zachęcające do inwestowania w swoje możliwości. Możesz być pewien, że jeżeli interesuje Cię dobrze płatna i satysfakcjonująca praca, Lublin będzie w stanie Ci ją zapewnić. Czego będą od Ciebie wymagać pracodawcy i jakie zaproponują warunki? Jak wygląda dziś rynek pracy w Lublinie i kogo najpilniej poszukują przedsiębiorcy? Gdzie można najefektywniej szukać pracy w Lublinie? Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Lublin – analiza rynku pracy

Pod kątem struktury zatrudnienia, Lublin nie różni się zbytnio od innych miast naszego kraju. Wśród zawodów deficytowych, dominują profesję właściwe dla branży transportowej, a więc kierowca międzynarodowy, kurier, dostawca, magazynier, czy kierowca autobusu. Co za tym idzie, pracę łatwo znajdzie także mechanik samochodowy czy elektryk.

Niezmiernie istotna dla lublińskiej gospodarki jest branża IT i sektor marketingu. Miasto rozwija się w tym obszarze niezwykle dynamicznie, więc nie powinien nikogo dziwić fakt, że kłopotów ze znalezieniem posady nie będzie miał programista, grafik komputerowy, administrator baz danych, technik IT, copywriter czy specjalista ds. SEO.

Wśród zawodów deficytowych, bardzo często wskazuje się również na sektor handlowo-usługowy i gastronomię. Pracę w Lublinie łatwo znajdzie kucharz, kelner, kasjer-sprzedawca, fryzjer czy kosmetyczka.

Największe problemy ze znalezieniem stabilnej posady, będą zapewne mieć osoby powiązane z finansami. Księgowy, przedstawiciel handlowy, pracownik administracji czy pracownik biurowy, będą musieli włożyć nieco więcej wysiłku w walce o umowę o pracę.

Najlepsze oferty pracy w Lublinie

Gdy idzie o najkorzystniejsze dla przedsiębiorców miejsce dla poszukiwania idealnych kandydatów, w Lublinie, podobnie jak w innych częściach kraju, będzie to internet. Rozmaite portale ogłoszeniowe, agregujące tego typu anonse, dzięki prostocie i sprawności swojego działania, są bezapelacyjnie najwygodniejszym narzędziem zarówno dla przeprowadzania skutecznej rekrutacji, jak i poszukiwania zatrudnienia. Dlatego też, jeśli chcesz otrzymać idealną posadę, to pierwszym, co powinieneś zrobić, powinno być rzucenie okiem na najnowsze ogłoszenia o pracę w Lublinie na GoWork – wiodącym portalu pracy w Polsce.

Naturalnie, możesz jeszcze postawić na inne metody, choć nie będą one tak efektywne, jak poruszanie się po wymienionym wyżej portalu. Niemniej, warto znać wszystkie opcje. Jedną z nich, jest osobiste udanie się do siedziby firmy, z którą chciałbyś współpracować i złożenie w niej swojego CV. Na próżno zapewne będziesz szukał anonsów w sklepowych witrynach czy gazetach, więc podejmując się takiego kroku, musisz mieć na uwadze, że zapewne Twój potencjalny pracodawca nie prowadzi aktualnie naboru – tak czy inaczej, istnieje spora szansa, że potraktuje Twoją kandydaturę priorytetowo, gdy tylko zabraknie mu rąk do pracy.

Godnym rozważenia pomysłem, jest także udanie się do lokalnego urzędu pracy i sprawdzenie, czy być może nie ma nam on czegoś ciekawego do zaoferowania. Wbrew obiegowej opinii, jest to rozwiązanie rozsądne nie tylko dla kandydatów o niskich kwalifikacjach i niewielkim doświadczeniu, ale również dla osób, które legitymują się wyższym wykształceniem, poszukując zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

Zarobki w Lublinie – na co można liczyć?

Zgodnie z ogólnodostępnymi danymi, średnie zarobki w Lublinie wynoszą w sektorze przedsiębiorstw, wynoszą aktualnie nieco ponad 4 000 złotych netto w skali miesiąca. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wartość uśredniona, która nie bierze pod uwagę ogromnych dysproporcji najniżej opłacanych zawodów, do tych opłacanych najlepiej.

Warto mieć również na uwadze fakt, że przedstawione dane mogą nie być w stu procentach dokładne (a przynajmniej nie oddawać w pełni sytuacji osób zatrudnionych). Wynika to z dwóch rzeczy. Pierwszą jest fakt, że umowy cywilnoprawne zasadniczo nie są brane pod uwagę w trakcie tego typu wyliczeń, a mogą one mieć znaczny udział w lublińskim rynku pracy. 

Drugą zaś sprawą jest wspomniana wyżej dysproporcja – dużo lepiej zrozumiesz sytuację swojej branży i jej ewentualną perspektywiczność, jeśli weźmiesz pod uwagę wyłącznie średnie zarobki w tym konkretnym sektorze.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ