# Tags
#Polityka i społeczeństwo

Minister Sprawiedliwości wyróżnił funkcjonariuszy Służby Więziennej za pomoc uchodźcom z Ukrainy (komunikat)

– Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości wyróżnił funkcjonariuszy Służby Więziennej za pomoc uchodźcom z Ukrainy

– Kiedy na polskich granicach pojawiły się kobiety, dzieci i osoby starsze, uciekające przed wojskiem Putinami, zdaliście Państwo najpiękniejszy test: test człowieczeństwa. Angażując własne pieniądze, samochody i prywatny czas, pokazaliście otwarte serce dla naszych sąsiadów, których dotknęła tragedia – mówił Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas wręczenia awansów służbowych funkcjonariuszom Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie.

W uroczystości uczestniczył również wiceminister Marcin Romanowski, który dziękował funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej za ofiarność i zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– W pierwszych dniach wojny miałem okazję widzieć was w akcji. Jeszcze raz gratuluję i jeszcze raz dziękuję, również za codzienną służbę, którą pełnicie dbając o bezpieczeństwo – powiedział wiceminister.

Pomocy uchodźcom z Ukrainy udzielają funkcjonariusze Służby Więziennej z całego kraju. Organizują zbiórki rzeczowe i pieniężne, oddają krew, oferują transport, dach nad głową. Miejsca noclegowe przygotowano m.in. w ośrodkach szkolenia, w tym w Wyższej Szkole Wymiaru Sprawiedliwości.

Przewożenie uchodźcówZ uwagi na przygraniczne położenie województwa lubelskiego, na terenie którego leży Hrubieszów, jak też podkarpackiego, w pomoc uchodźcom ofiarnie zaangażowali się funkcjonariusze z tych terenów. W czasie wolnym od pracy zgłaszali się do punktów pomocy, gdzie pomagali przy sortowaniu odzieży i przy wydawaniu żywności. Zajmowali się również logistyką i przyjmowaniem osób. Pojazdami Służby Więziennej tysiące uchodźców przewożono z przejść granicznych do punktów recepcyjnych, gdzie otrzymywali pierwsze wsparcie.

Pomoc humanitarnaFunkcjonariusze Służby Więziennej współpracowali z urzędami wojewódzkimi i lokalnymi ośrodkami pomocowymi. Gromadzili żywność długoterminową, m.in. konserwy, olej, cukier, mąkę, kasze, ryż. A także kosmetyki, środki higieny osobistej, chemię gospodarczą, kubki, talerze, sztućce jednorazowe, koce, śpiwory, poduszki, baterie, ładowarki do telefonów oraz artykuły dla dzieci: żywność, środki higieniczne i zabawki.

Zbiórka sprzętu dla żołnierzyOrganizowano również zbiórkę sprzętu dla żołnierzy ukraińskich, np. latarek, powerbanków i środków medycznych pierwszej pomocy: opatrunków, gazy, opasek uciskowych, plastrów, preparatów odkażających, bandaży, podstawowych leków.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mml/


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Minister Sprawiedliwości wyróżnił funkcjonariuszy Służby Więziennej za pomoc uchodźcom z Ukrainy (komunikat)

Komunikat KNF

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ